REALIZÁCIE UMELCOV SPECTRUM ART V INTERIÉROCH

Meštiansky dom v Banskej Štiavnici
Dining-room%20with%20ship-barInteriér tohto objektu nepriamo spôsobil vznik spoločnosti Spectrum ART. Koncepciu interiéru typického baníckeho domu riešil Juraj Čutek v rokoch 1997-2004. Dvojpodlažný dom má mnoho príjemných zákutí a pohľadov a výhľadov. Celý interiér je riešený na mieru s mnohými ozdobnými výtvarnými prvkami. Na prízemí je situovaná rytierska sála, námornícky jedálenský bar, kuchyňa, zimná záhrada s prechodom do fitness. Na poschodí sú spálne, obývacie priestory, trofejná miestnosť. Na druhom podlaží sú spálne detí. Mnohé umelecké objekty tvorili základ expozície Veľtrhu v Monaku v roku 1999.

 

Secesný byt na Rybnej ulici v Bratislave
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Tento byt sa nachádza na druhom podlaží nájomného domu v Bratislave. Byt bol riešený koncepčne Jurajom Čutekom a kolektívom Spectrum ART v rokoch 1999-2002. Má zaujímavo riešený vstupnú časť s otvorenou kuchynsko-jedálenskou časťou, pracovňu, knižnicu a spálňu. Tvaroslovne a výrazovo je zasadený do obdobia secesie. Nábytkové prvky, doplnky, štuky i vitráže zapadajú do jednotnej koncepcie. Výtvarné diela a detaily boli tiež vystavené na výstave v Monaku v roku 2000.

 

Klubové priestory S.A.M.C.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klubové priestory sa nachádzajú na Panskej ulici v Bratislave. Pôvodná požiadavka bola na vytvorenie klubových, biliardových priestorov s barom a zázemím v duchu starých koloniálnych klubov. Ústredným prvkom pod balkónom je polkruhový bar so zázemím a veľký biliardový stôl. Steny sú vyzdobené dielami umelcov Spectrum ART. Interiérové prvky boli najprv vystavené v Monaku v roku 2001 a neskôr prenesené do Bratislavy. Klub slúži výhradne spoločenstvu Spectrum ART.

 

Kaviareň Štefánka v Bratislave
DSC_0081Na základe dobového výskumu a súkromnej iniciatívy Spectrum ART sa podarilo v roku 2004 realizovať generálnu revitalizáciu interiéru kaviarne Štefánka. Interéry vychádzajú z pôvodných dobových fotografií, avšak s použitím nových technológií a vhodných tvaroslovných zmien sa kapacita kaviarne zdvojnásobila, pri zachovaní vyššieho komfortu. Kaviareň slúži potrebám Spoločnosti Spectrum ART, ale je možné priestory prenajať pre uzavretú spoločnosť, vrátane obsluhy, kuchyne i vínnej pivnice.

 

Galéria Spectrum ART, Hlavné námestie v Bratislave

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krátkodobo malo spoločenstvo k dispozícii priestor galérie na Hlavnom nám. v Bratislave. Jedná sa o jednopodlažný priestor s vysunutou galériou, výkladmi do ulice a suterénnymi priestormi. Interiér s pôvodnou štukovou výzdobou bol upravený na prevádzku galérie starožitností a súčasného umenia. Na stenách boli použité látkové tapety z Thajska. V suteréne bol depozit diel spoločnosti. Bola to jedinečná príležitosť na stálu expozíciu a prezentáciu umeleckých diel Spectrum ART.

 

Veľkometrážny byt na Panskej ulici

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedná sa o meštiansky byt, ktorý sa nachádza v priestoroch bývalého kasína, ktoré slúžilo v 19 storočí. Bohato priestorovo členený pôdorys obsahoval: veľoryso riešený salón so štukami v spojení s kuchynskou časťou a pracovňou, oddychové priestory spální so šatníkmi a samostatnú knižnicu. Náročná rekonštrukcia vyžadovala citlivý prístup vzhľadom k charakteru interiéru. Práce boli ukončené v roku 2005.

 

Rodinný dom pod Slavínom
Dom3-1Dobrý chýr o remeselnej zručnosti realizačného tímu Spectrum ART sa šíril v rámci Bratislavy a tak sa v roku 2006 realizoval interiér knižnice a pracovne do rodinného domu pod Slavínom pre podnikateľa v stavebníctve. Plný drevený obklad so zapustenými knižničnými nikami a zdobené knižničné rebrovie drobnými vtipnými soškami dopĺňa maľovaný strop so zaveseným modelom plachetnice, ktorý slúži ako centrálne svietidlo. Motívom stropnej maľby bolo objavovanie neznámych miest na zemi, prístavy a oceány v kombinácii s motívmi zverokruhu a svetových strán. Sošky znázorňujú rozličné alegórie a postavy z literatúry. Priestor dopĺňajú i maľované posuvné dvere.